• بزرگ‌ترین سازمان کارفرمای جهان وزارت دفاع ایالات متحده آمریکا می‌باشد که ۳٫۲ میلیون نفر را در استخدام خود دارد.
  • والمارت بزرگ‌ترین سازمان کارفرمای خصوصی جهان است که حدود ۲٫۱ میلیون نفر نیرو دارد.
  • ۹۶% جمعیت آمریکا در فاصله‌ی حداکثر ۳۲ کیلومتر از فروشگاه‌های والمارت زندگی می‌کنند.لیست کامل بزرگ‌ترین سازمان‌های کارفرمای جهان در ادامه مشاهده می‌شود. این آمار مربوط به سال ۲۰۱۲ است.
کارفرما کارکنان دفتر مرکزی
وزارت دفاع ایالات متحده آمریکا ۳٫۲ میلیون ایالات متحده آمریکا
ارتش آزادی‌بخش خلق ۲٫۳ میلیون چین
وال‌مارت ۲٫۱ میلیون ایالات متحده آمریکا
نیروهای مسلح هند ۱٫۹ میلیون هند
مک‌دونالدز ۱٫۹ میلیون ایالات متحده آمریکا
خدمات بهداشت ملی ۱٫۷ میلیون بریتانیا
شرکت ملی نفت چین ۱٫۶ میلیون چین
استیت گراید کورپوریشن ۱٫۵ میلیون چین
راه‌آهن هند ۱٫۴ میلیون هند
فاکس‌کان ۱٫۲ میلیون تایوان

وزارت دفاع آمریکا: بزرگ‌ترین سازمان کارفرمای جهان

وزارت دفاع ایالات متحده آمریکا (به انگلیسی: United States Department of Defense) یکی از پانزده وزارتخانه‌های دولت ایالات متحده آمریکا است. سرنام این وزارت خانه یو اس دی او دی (USDOD, DOD or DoD) است. این وزرات خانه مسئول هماهنگی و نظارت بر همه نهادها و کنش‌های دولتی که در رابطه مستقیم با امنیت ملی و نیروی نظامی ایالات متحده است، می‌باشد. مقر پنتاگون در واشنگتن است.

والمارت: بزرگ ترین شرکت کارفرمای خصوصی جهان

وال‌مارت، (به انگلیسی: Walmart) شرکت خرده‌فروشی آمریکایی است، که دارای بزرگترین شبکه فروشگاه‌های زنجیره‌ای مواد غذایی، سوپرمارکت‌ها و هایپرمارکت‌ها در جهان می‌باشد. این شرکت در سال ۲۰۱۲ پس از شرکت‌های رویال داچ شل و اکسان‌موبیل در رتبه سوم از بزرگترین شرکت‌های جهان قرار گرفت. در سال مالی ۲۰۱۳ شرکت والمارت با درآمدی معادل ۴۶۹ میلیارد دلار، به‌عنوان بزرگترین شرکت جهان بر پایه میزان درآمد، شناخته شد. موسس این فروشگاه؛ “سام والتون” است، که در سال ۱۹۱۸ در کینگفیشر، اکلاهما زاده شد و تا ۵ سالگی در مزرعه پدرش کار می‌کرد. پس از آن، به دلیل مشکلات اقتصادی، به‌همراه سایر اعضای خانواده، مزرعه پدری را رها کردند و برای تجارت، رهسپار مناطق مختلف آمریکا شدند. سام و برادرش؛ باد والتون، اولین فروشگاه تخفیف‌دار را، در سال ۱۹۶۲ به صورتی ساده و سنتی، در آرکانزاس راه‌اندازی کردند.

مرجع:

List of largest employers

All Those Numbers: Logistics, Territory and Walmart