تلاش برای راه‌اندازی یک بیزینس با استفاده از ایده‌ها و محصولات نو چیز تازه‌ای نیست و از زمان انقلاب صنعتی اختراعات زیادی وجود داشته‌اند که تلاش کرده‌اند جامعه را با ایده‌های نو تغییر دهند و به طور همزمان پول پارو کنند. الکساندر گراهام بل این کار را با تلفن و توماس ادیسون با لامپ برق انجام داد. تخمین زده می‌شود که حدود ۹۰ درصد از ابداعات در قرن ۲۱ به جایی نرسیده‌اند. در ادامه تاریخچه‌ی مختصری از اختراعات قدیمی را مرور می‌کنیم که هیچ وقت موفقیت زیادی کسب نکردند.

خودروی تمامی زمین‌ها

یک خودروی ۱۰ چرخه خیلی جالب‌تر از یک خودروی ۴ چرخه است. این مسئله در خودرویی که در سال ۱۹۳۱ در انگلستان ساخته شد به خوبی نمایان است. این خودروی شگفت‌انگیز به گونه‌ای طراحی شده بود که بتواند در شیب‌های ۶۵ درجه هم حرکت کند.

خودروی تمامی زمین‌ها - اختراعات قدیمی

کلاه رادیودار

این رادیوی مربوط به سال ۱۹۳۱ که به کلاه‌های مد آن زمان وصل شده بود برای گوش دادن به رادیو در حال حرکت ساخته شده بود و یکی از اختراعات قدیمی بود که چندان مورد استفاده‌ی عموم قرار نگرفت.

کلاه رادیودار

لامپ پلوتو

دستگاهی که هم لامپ گازی خیابان بود و هم دستگاه فروش خودکار در اواخر دهه‌ی ۱۸۹۰ ساخته شده بود و می‌توانست با دریافت سکه، نوشیدنی‌های داغ، سیگار و کارت پستال بفروشد. متأسفانه این اختراع جالب کمتر از یک سال دوام آورد چون افراد متخلفی توانستند در آن از قطعات فلزی بجای سکه استفاده کنند.

لامپ پلوتو

سپر عابر پیاده

این وسیله برای کاهش صدمات و تلفات عابرین پیاده ساخته شده بود و به شکل سپر توری مانند بود که جلوی اتومبیل وصل می‌شد تا در هنگام تصادفات جلوی افتادن عابرین به زیر چرخ‌ها را بگیرد. این اختراع نسبتاً مفید بود و در دهه‌ی ۱۹۷۰ نیز مشابه آن دوباره ساخته شد.

سپر عابر پیاده

بند بچه

بند بچه برای مواقعی ساخته شده بود که افراد می‌خواستند اسکیت روی یخ بازی کنند  نمی‌خواستند بچه را به تنهایی نگهدارند.

بند بچه

تپانچه دوربین‌دار

در سال ۱۹۳۸ در نیویورک این کلت ۳۸ به یک دوربین عکاسی مجهز شده بود تا در هنگام شلیک عکس هم بگیرد.

تپانچه دوربین‌دار

کیسه سگ

سگ‌ها سواری را خیلی دوست دارند و این وسیله طوری طراحی شده بود که در کنار اتومبیل نصب شده بود و سگ‌ها می‌توانستند با قرار گرفتن در آن هم از سواری لذت ببرند و هم از هوای آزاد بیرون. این کیسه به خاطر خطرناک بودن مورد استقبال قرار نگرفت.

کیسه سگ

خودروی مخصوص گرداندن سگ

به پیاده‌روی بردن سگ‌ها اغلب اوقات هم برای خود سگ‌ها و هم برای صاحبان آن‌ها لذت‌بخش است ولی وقتی تعداد سگ‌ها بالا برود کار بسیار دشواری خواهد بود. ماشینی که در قدیم برای این منظور طراحی شده بود می‌توانست چندین سگ را به طور همزمان به پیاده‌روی ببرد.

خودروی مخصوص گرداندن سگ

 خودروی دوطرفه

این خودروی دوطرفه حاصل کار شرکت مولر اوتو ریپیر در لوییزویل، کنتاکی بود و بجای یک راننده از دو راننده در آن بهره گرفته شده بود.

خودروی دوطرفه - اختراعات قدیمی

جاسیگاری برای طرفداران برهنگی

جاسیگاری برای طرفداران برهنگی در دهه‌ی ۱۹۶۰ یک ابزار مفید به حساب می‌آمد. شاید بتوان امروزه آن را به یک جای تلفن همراه هوشمند برای طرفداران  برهنگی تغییر داد.

جاسیگاری برای طرفداران برهنگی

نی چند منظوره

مایه‌ی تأسف است که نی‌های چند منظوره از مد افتاده‌اند. طبق این تصویر کار این نی‌ها فلوت زدن، گرفتن پروانه، اندازه‌گیری اسب‌ها جزو کارهایی بود که می‌شد با این نی‌ها انجام داد.

نی چند منظوره

جواهرات برقی

گوستاو ترووه مخترع دوران ویکتوریا اختراعات جالب بسیاری داشت که بسیاری از آن‌ها بر ابزار و فنانوری‌های امروزه تأثیرگذار بودند. یکی از اختراعات قدیمی او که کلاه‌های چراغ‌دار برای معدنچیان بود باعث شد به فکر ساخت جواهرات برقی نیز بیفتد. بسیاری عقیده دارند که این اختراع او جزو نمونه‌های اولیه‌ی فناوری‌های پوشیدنی بود.

جواهرات برقی

منبع:

In Pictures: A Short History of Vintage Inventions that Never Took Off