تقریبا هر فرد موفق با دو باور کار خود را شروع می‌کند: آینده می‌تواند بهتر از حال باشد و من قدرت بهتر کردن آینده را دارم.

دیوید بروکس

دیوید بروکس

دیوید بروکس (انگلیسی: David Brooks؛ زادهٔ ۱۱ اوت ۱۹۶۱) یک روزنامه‌نگار، و متصدی ویراستاری اهل ایالات متحده آمریکا است. بروکس در ۱۱ اوت ۱۹۶۱ در تورنتو اونتاریو در کانادا زاده شد اما پدرش در واقع شهروند ایلات متحده بود که در آن زمان در کانادا اقامت داشت که پس از چند سال به هم راه خانواده‌اش به آمریکا بازگشته و در نیویورک اقامت کردند. پدرش در دانشگاه نیویورک به تدریس ادبیات انگلیسی می‌پرداخت و مادرش در حال تحصیل در رشته تاریخ بریتانیا در دانشگاه کلمبیا بود.

در سال ۱۹۷۹، بروکس وارد دانشگاه شد و در سال ۱۹۸۳ در رشته تاریخ در دانشگاه شیکاگو دانش‌آموخته شد. رابرت بروکس یک یهودی است. در واقع او پیشتر زمانی که در دانشگاه شیکاگو در حال تحصیل بود، همسر سابقش، آن هیوز، را نیز به دین یهود گروانده بود و پس از آن همسرش نام سارا را برای خود برگزیده بود. در سپتامبر سال ۲۰۱۴ بروکس در یک مصاحبه با روزنامه عبری زبان هاآرتص گفته بود که پسر ارشدش یکی از شاغلین نیروهای دفاعی اسراییل است.

دیوید بروکس روزنامه نگار است و یکی از مفسران سیاسی و فرهنگی روزنامه نیویورک تایمز و یکی از ویراستاران روزنامه واشینگتن تایمز است. همچنین او یکی از ویراستاران و خبرنگاران روزنامه وال استریت ژورنال نیز هست. او همچینین با روزنامه نیوزویک و مجلات The Weekly Standard و ماهنامه آتلانتیک و همچنین به عنوان مفسر در رادیوی ملی فعالیت می‌کند.

در سال ۲۰۰۴، بروکس جایزه ادبی را بینان نهاد که هر ساله به برترین روزنامه نگار و مفسر سیاسی و فرهنگی سال اهدا می‌شد. این جایزه به افتخار سیدنی هوک (فیلسوف مکتب عمل‌گرایی) نامگذاری شد بود و به صورت اختصار به جایزه هوکی‌ها شهره شد. این جایزه در دسامبر هر سال اهدا می‌شود.

مرجع:

Almost every successful person begins with two beliefs: the future can be better than the present, and I have the power to make it so