لینا مدینا جوان‌ترین مادر تاریخ و یک معمای پزشکی است. او یک زایمان موفق در سن ۵ سالگی داشته است. باوجود گمانه‌زنی‌ها بر اینکه این مورد یک فریب می‌باشد، تعدادی از پزشکان در طول سال‌ها با بررسی‌های بافت‌شناسی و اشعه‌ی X از اسکلت جنین در رحم مادر، و عکس‌های گرفته شده توسط دکترها این ادعا را مورد بررسی قرار دادند.

جوان‌ترین مادر تاریخ لینا مدینا

پدر لینا به سرعت به عنوان مظنون سو استفاده جنسی از کودکان بازداشت شد اما به دلیل عدم وجود شواهد آزاد شد. پدر بیولوژیکی که لینا را باردار کرده است هرگز مشخص یا شناسایی نشده است. در طی زایمان، پزشکان پی بردند که اندام های جنسی لینا کاملا به بلوغ رسیده‌اند.

در ۱۴ می سال ۱۹۳۹، لینا توسط سزارین، یک پسر به نام خراردو به دنیا آورد که ۲٫۷ کیلوگرم وزن داشت، پسر مدینا با سلامت بزرگ شد و در سال ۱۹۷۹ در سن ۴۰ سالگی به دلیل عفونت مغز استخوان درگذشت. قبل از مرگ خراردو، لینا برادر کوچک‌تر او را به دنیا آورد، امروزه لینا با همسر خود در یک محله فقیر نشین در لیما (پرو) زندگی می‌کند و حاضر به مصاحبه با رسانه‌ها نمی‌باشد. پسر زنده‌ی او در مکزیک زندگی می‌کند.

لینا مدینا

لینا مدینا (به اسپانیایی: Lina Medina) (زادهٔ ۲۷ دسامبر ۱۹۳۳ در تیکراپو، منطقهٔ اوانکاولیکا، پرو) جوان‌ترین مادر جهان در تاریخ پزشکی است که در سال ۱۹۳۹ در حالی که ۵ سال و هفت ماه و ۲۱ روز سن داشت پسری را به نام «خراردو» به دنیا آورد. مدینا در سن ۳ سالگی عادت ماهیانه داشته‌است. مدینا و پسرش همچون برادر و خواهر در کنار یکدیگر بزرگ شدند. لینا متولد شده در پرو در ۱۹۳۳ میلادی است. به گزارش خبرنگار سایت پزشکان بدون مرز، لینا به دلیل بزرگ شدن شکمش که در حال افزایش بود به بیمارستان محلی برده شد. پزشکان در ابتدا احتمال یک ورم و یا یک توده شکمی را مطرح کردند و در ادامه، پس از یک سری آزمایش، پزشکان تأیید کردند که او هفت‌ماهه حامله است. یک ماه بعد پس از هشت ماه بارداری، لینا فرزند پسری به دنیا آورد که او را خراردو نام نهادند. به دلیل کوچک بودن لگن لینا زایمان به روش سزاربن انجام شد و نوزاد در هنگام تولد ۲۷۰۰ گرم وزن داشت.

لینا مدینا اولین آبستن زودرس در سن ۵ سالگی بود که مورد بررسی قرار گرفت و با توجه به مطالعات انجام‌شده و تاریخچه‌ی عنوان‌شده از طرف والدینش، او یک عادت ماهیانه بسیار زودرس و پیشرفته در سن ۸ ماهگی داشته است، پستانهای ملینا در سن چهار سالگی رشد کرده بود و در سن ۵ سالگی رشد استخوانی‌اش کامل گشته بود. علت بلوغ زودرس در لینا مدینا ناشناخته باقی ماند.

پسر او خراردو در اوایل فکر می‌کرد که لینا خواهر او است اما نهایتاً خراردو در سن ۱۰ سالگی فهمید لینا مادرش می‌باشد. در سال ۱۹۷۲ میلادی، لینا ازدواج کرد و ۳۳ سال پس از تولد اولین فرزندش صاحب دومین پسر خود شد. فرزند اول او یعنی خراردو، هفت سال پس از تولد برادرش یعنی در سن ۴۰ سالگی، به خاطر بیماری مغز استخوان (bone marrow disease) درگذشت. لینا که در سن ۴ سالگی مورد خشونت جنسی قرار گرفت کم‌سن‌ترین زن باردار جهان بود، و اکنون ۷۹ سال سن دارد. او اکنون با شوهرش در شیکاگو زندگی می‌کند. برخی از عکس‌های جوان‌ترین مادر جهان را در ادامه مشاهده می‌کنید.

  لینا مدینا جوان‌ترین مادر تاریخ

کم‌سن‌ترین مادر تاریخ لینا مدینا لینا مدینا کم‌سن‌ترین مادر تاریخ
مراجع:

The Youngest Mother in History – Lina Medina

Lina Medina