رقابت ایسنر-مای در قهرمانی ویمبلدون ۲۰۱۰ رکورد طولانی‌ترین بازی تنیس هم از نظر زمان و هم از نظر گیم‌های بازی شده را از آن خود کرده است. این بازی ۱۱ ساعت و ۵ دقیقه طول کشید و طی سه روز انجام شد.

رقابت ایسنر-مای در قهرمانی ویمبلدون ۲۰۱۰

در رقابت‌های قهرمانی ویمبلدون ۲۰۱۰، سید شمارهٔ ۲۳ آمریکایی، جان ایسنر، موفق به شکست کوالیفایر فرانسوی، نیکولاس مای در طولانی‌ترین بازی تنیس در تاریخ شد؛ هم از لحاظ زمان و هم تعداد گیم. پس از ۱۱ ساعت و ۵ دقیقه در طی سه روز، این رقابت با نتیجهٔ ۶–۴، ۳–۶، ۶–۷(۷)، ۷–۶(۳)، ۷۰–۶۸ به پایان رسید.

این مسابقه در ۶:۱۸ بعدازظهر زمان تابستانی بریتانیا (۱۷:۱۸ یوتی‌سی) در روز سه‌شنبه، ۲۲ ژوئن ۲۰۱۰ آغاز شد و درحالی که هر دو تنیس‌باز دو ست را کسب کرده بودند در ساعت ۹:۰۷ بعدازظهر به دلیل نور ناکافی، ناتمام ماند. پس از شروع مجدد بازی در ۲:۰۵ بعدازظهر چهارشنبه، رکورد طولانی‌ترین مسابقهٔ تنیس تاریخ در ساعت ۵:۴۵ شکسته شد اما باز هم در ساعت ۹:۱۳ بعداز ظهر به دلیل مشابهی به فردا موکول شد، درحالی که هر دو بازیکن در ست پنجم در ست ۵۹ برابر بودند. رقابت مجدداً در ۳:۴۰ بعدازظهر در پنج‌شنبه آغاز شد و در ۴:۴۹ دقیقهٔ بعدازظهر به اتمام رسید تا ست آخر این دیدار، ۸ ساعت و ۱۱ دقیقه به طول کشیده باشد.

هر دو تنیس‌باز، رکوردهای متعدد ویملبدون و ورزش تنیس را شکستند که می‌توان به رکورد ۷۸ ایس ایوو کارلوویچ کروات در یک مسابقه اشاره کرد. در پایان این دیدار، ایسنر ۱۱۲ ایس و مای ۱۰۳ ایس را کسب کرده بودند.

منبع:

Isner–Mahut match at the 2010 Wimbledon Championships