ماهی لینگ‌کاد آبی عضوی از خانواده‌ی گرینلینگ می‌باشد. حدود ۲۰% لینگ‌کادها دارای گوشت آبی-سبز می‌باشند. این رنگ در اثر آشپزی از بین می‌رود. رنگ آبی ممکن است در اثر رنگدانه‌ی بیلیوردین ایجاد شده باشد.

ماهی لینگ‌کاد آبی

دلیل ایجاد این رنگ آبی در داخل بدن ماهی لینگ‌کاد کاملاً مشخص نیست چون داخل بدنش دیده نمی‌شود و رنگ‌بندی آن عجیب و غیرضروری به نظر می‌رسد ولی گمان می‌رود ژن‌هایی که بیرون یا دهان ماهی را رنگ‌آمیزی می‌کنند مسئول ایجاد رنگدانه‌های بافت مشابه در داخل بدن آن هستند و انتخاب بسیار کمی برای جلوگیری از این حالت وجود دارد.

ماهی گرینلینگ

ماهی راک گرینلینگ یک ماهی رنگارنگ در خانواده‌ی گرینلینگ یا درازماهیان سبز می‌باشد که یک تیره از راسته‌ی عقرب‌ماهی‌سانان هستند. ظاهر این ماهی خرمایی مایل به قرمز با نقاط آبی رنگ است. طبیعت رنگارنگ این ماهی به آن کمک می‌کند که به خوبی با محیط طبیعی اطرافش ترکیب شده و دیده نشود. این ماهی تا ۶۰ سانتیمتر هم رشد می‌کند. بیشتر بالغ‌ها دارای دهان آبی هستند درحالیکه جوان‌ترها چشمان قرمز روشن دارند. نکته‌ی جالب در مورد این ماهیان این است که علاوه بر آبی بودن دهانشان درون بدنشان نیز آبی است.

ماهی گرینلینگ آبی

این گونه‌ها معمولاً تک‌زی و غیراجتماعی هستند ولی تهاجمی نیستند که همین باعث شده است پروش آن‌ها در آکواریوم راحت باشد. محدوده‌ی طبیعی زندگی این ماهی در ساحل اقیانوس آرام در دریای برینگ در آلاسکا تا سواحل جنوبی کالیفرنیا می‌باشد و بیشتر در خطوط ساحلی صخره‌ای زندگی می‌کند.

مراجع:

Red Fish, Blue Fish: Where The Fish Flesh Rainbow Comes From

Hexagrammidae

Lingcod