در سال ۱۹۴۷ گزارشی به نیروی هوایی ایالات متحده رسید مبنی بر اینکه یک شیء پرنده‌ی نقره‌ای رنگ سقوط کرده است و یک گله‌دار قطعاتی از آن را پیدا کرده و تحویل داده است. روزنامه‌های آمریکا برای اولین بار و آخرین بار خبر پیدا شدن یک بشقاب پرنده را اعلام کردند و این خبر شگفت‌انگیز تمامی رسانه‌ها را درنوردید. فردای روز حادثه دولت اعلام کرد که شیء مورد نظر یک بالون هواشناسی بوده است.

در ۶۵ امین سالگرد این واقعه یک عامل سازمان جاسوسی آمریکا بیان کرد که این حادثه واقعاً رخ داده است و یک بشقاب پرنده در محل حادثه پیدا شده است که توسط این سازمان مخفی نگهداشته شده است. وی گفته بود که این شیء پرنده از این سیاره نبوده است و مدارک مربوط به آن را که در یک محل محرمانه نگهداری می‌شوند دیده است.

نظریه پردازان توطئه که فرصتی بهتر از این را در پیش روی خود نمی‌دیدند اعتقاد داشتند که یک موجود فضایی در این بشقاب پرنده‌ی سقوط کرده پیدا شده است که توسط دولت کالبدشکافی شده و تکنولوژی‌های مدرنی در این بشقاب پرنده پیدا شده است. یک هتل‌دار نیز در رابطه با این حادثه گفته بود که سه شیء دوار با قطر حدود ۱۵ متر توسط سه موجود انسان شکل با قد تنها ۹۰ سانتیمتر اشغال شده بودند. وی بیان کرد که لباس این موجودات فلزی شکل و بسیار صاف بوده است و بر اساس این اظهار نظرها یوفوها و موجودات فضایی با شکل و شمایلی که ما امروزه می‌شناسیم متولد شدند.

امروزه داستان این واقعه با آب و تاب فراوان در میان وبسایت‌ها و شبکه‌های اجتماعی می‌گردد و عکس‌هایی نیز به آن اضافه می‌شود که برخی از آن‌ها از موزه‌ی ملی یوفو گرفته شده‌اند که برای محققان، مولفان، رسانه‌ها و دانش آموزانی تاسیس شده است که به دنبال اطلاعاتی در مورد یوفوها (اشیای پرنده‌ی ناشناخته) و موجودات فرازمینی می‌گردند. لازم به ذکر است که این عکس‌ها و ماکت‌ها هیچکدام واقعی نبوده و تنها بر اساس ادعاهای مطرح شده از این وقایع ساخته شده‌اند.

بسیاری از کارشناسان بر این باورند که این وقایع تنها برای جلب توجه عموم و خودنمایی مطرح می‌شوند و مبنای علمی ندارند و این سوال را مطرح می‌کنند که اگر فناوری بیگانه‌های فضایی در حدی است که می‌توانند به زمین سفر کنند چرا به صورت مخفیانه این کار را انجام می‌دهند یا چرا بجای ارتباط رسمی و از راه دور، زحمت پیمودن مسافت‌های بسیار دور بین ستاره‌ای را به خود می‌دهند.

مراجع:

Roswell UFO incident

International UFO Museum and Research Center

Roswell UFO Was Not Of This Earth And There Were ET Cadavers: Ex-CIA Agent Says