یک تیم محققان ژاپنی در سال ۲۰۱۱ از دانشگاه علوم پزشکی شیگا یک هشدار خطر برای ناشنوایان توسط دود ساخته‌اند. این دود با رایحه‌ی بسیار تندی که دارد قادر است افراد ناشنوا را از خواب هم بیدار کند. این اختراع جایزه‌ی ایگ‌نوبل سال ۲۰۱۱ را از آن خود کرد. جایزه‌ی ایگ‌نوبل به دستاوردهایی داده می‌شود که ابتدا مردم را می‌خندانند ولی پس از آن انسان را به تفکر وادار می‌کنند.

واسابی یا ترب ژاپنی

واسابی یا تُرُب ژاپنی گیاهی است از تیرهٔ شب‌بوها (Brassicaceae). ریشه واسابی مزه‌ای بسیار تند از نوع خردل دارد و سسی که از آن تهیه می‌شود با غذاهای ژاپنی سوشی و ساشی‌می (ماهی خام) خورده می‌شود. سس واسابی بخارهایی تولید می‌کند که برای درون بینی حالتی زننده دارند.

جایزه ایگ نوبل

جایزهٔ ایگ‌نوبل (به انگلیسی: Ig Nobel Prize) نظیرهٔ طنزآمیزی از جایزهٔ نوبل است که همه‌ساله در اوایل اکتبر (تقریباً در زمان اعلام نتایج جایزهٔ نوبل) به ۱۰ موفقیت برتر که «ابتدا باعث خنده و سپس به فکر فرورفتن مردم شود» اعطا می‌شود. این جایزه توسط مجلهٔ طنز علمیِ سالنامهٔ تحقیقات نامحتمل (به انگلیسی: Annals of Improbable Research) سازمان‌دهی می‌شود.

مراسم این جایزه، که در “سالن تئاتر ساندرز” (به انگلیسی: Sanders Theater) دانشگاه هاروارد برگزار می‌شود، و ارائهٔ آن به عهدهٔ گروهی از برجستگان و شایستگان جایزهٔ نوبل است. مراسم هر سال با مجموعه‌ای از سخنرانی‌های عمومیِ برندگان جایزه در مؤسسهٔ فناوری ماساچوست (ام‌آی‌تی) خاتمه می‌یابد.

اولین جایزهٔ ایگ‌نوبل در سال ۱۹۹۱ به اکتشاف‌هایی اعطا شد که نمی‌شود یا نمی‌توان دوباره انجامشان داد. هرساله ۱۰ جایزه در چندین رشته اعطا می‌شود. این رشته‌ها علاوه بر رشته‌های موجود در جایزهٔ نوبل، مانند شیمی، فیزیک، فیزیولوژی و پزشکی، ادبیات و صلح، شامل موارد دیگری، ازجمله “بهداشت عمومی”، “مهندسی”، “زیست‌شناسی” و “پژوهش‌های میان‌رشته‌ای” (به انگلیسی: interdisciplinary research) هم می‌شود. به‌جز سه جایزه در اولین سال برگزاری (به Administratium، Josiah Carberry و Paul DeFanti که بیشتر جنبهٔ طنز داشته)، باقی جایزه‌های ایگ‌نوبل برای موفیت‌های واقعی داده شده‌است.